WARSZTATY FIGURY

"Moda przemija, styl pozostaje." Coco Chanel

Moda jest szybka, zmienna i chwilowa, dlatego znając walory swojej figury możemy decydować, co jest dla nas odpowiednie i kreować swój własny styl. Styl, który jest indywidualny tylko dla nas. Zgodny z naszą osobowością, charakterem, doświadczeniem, hobby czy stylem życia.


Znajomość naszego ciała, mocnych stron i atutów, które każda posiada będzie nam pomocne. Aby się tego dowiedzieć wybrałam się wraz z "Ruda to nie kolor" na Warsztaty Sylwetki, które odbyły się niedawno w Brafit Studio, przy ul.Hłaski 40, we Wrocławiu. Spotkanie poprowadziła Ewa z  Holka Wintoniak. Warsztaty rozpoczęły się krótkim filmem o brafittingu, podczas którego otrzymałyśmy teoretyczną wiedzę na temat zasad, którymi powinnyśmy się kierować przy doborze strojów. Zaraz po nim przeszliśmy do części praktycznej, gdzie na początek zrobiono analizę proporcji ciała każdej z uczestniczek. Specjalistyczny pomiar, podczas którego zostały ocenione proporcje naszego ciała np. długość nóg czy wysokość talii do całego ciała.Następnie wszystkie uczestniczki po kolei przymierzały przygotowane przez Ewę ubrania. Na ich podstawie pokazywała nam jak przez poprawę małych detali można zmienić cały wygląd kreacji i dopasować ją do naszej figury. Czasem przed zastosowanie bardzo prostych rozwiązań, tj.: zapięcie paska w pasie, włożenie butów na wysokim obcasie czy założenie bluzki z dekoltem w ''serek".


Gdy już każda otrzymała indywidualne porady, Ewa oddawała nas w ręce pani brafitterki, która dobrała nam odpowiednie biustonosze. Ponieważ większość modeli w sklepie przeznaczona jest dla kobiet o nietypowych wymiarach, każda z uczestniczek miała szansę znaleźć coś dla siebie. Dobór odpowiedniej bielizny jest niezmiernie ważny, gdyż może wiele zmienić np. podnieść piersi, uwidocznić talię czy sprawić, że odkryjemy iż ją w ogóle mamy.

Uważam, że Warsztaty Urody to świetne rozwiązanie dla kobiet chcących coś zmienić w swoim wyglądzie, lecz nie wiedzących od czego zacząć. Na takim spotkaniu otrzymają uwagi dopasowane do ich indywidualnych potrzeb. Na koniec otrzymujemy maila z notatkami z warsztatów, tak aby każda uczestniczka mogła się dostosować do uwag ze spotkania również w domu i wprowadzić je w życie.

2 komentarze :

Anonimowy pisze...

Oooo ! Super :) Kiedy odbywają się te warsztaty ? To jednorazowa akcja?

Marysia pisze...

Warsztaty odbywają się co kilka tygodni. Najlepiej śledzić stronę Holki Wintoniak: http://www.holkawintoniak.pl :)